Підписатися arrow_upward

SanSan

Шансов на новый контракт “Газпрома” и “Нафтогаза” стало еще меньше


Шансов на заключение нового контракта с Украиной на транзит природного газа стало еще меньше после заявления главы “Нафтогаза” Андрея Коболева. Он написал в своем Facebook, что не видит возможности отказаться от всех взаимных претензий украинской компании и “Газпрома”.

“Российская сторона предлагает “Нафтогазу” “обнулить” почти 3 млрд долларов по Стокгольмскому решению и отказаться от иска еще на 12 млрд долларов. К тому же АМКУ (Антимонопольному комитету Украины – ред.) предлагается отказаться от штрафа около 7 млрд долларов”, – рассказал Коболев.

“Итого — 22 млрд долларов — “понять и простить”. Ищу и не нахожу в озвученных в СМИ предложениях встречные шаги России на сопоставимые суммы. Разве так выглядит “обнуление” взаимных претензий?”, — пишет глава “Нафтогаза”.

Между тем исполнительный директор украинской компании Юрий Витренко сообщил, что сумма исковых требований к “Газпрому” может быть снижена с 12 до 2 млрд долларов. Условием этого является продолжение транзита российского газа после истечения действующего контракта.

“И вот если транзит будет продолжен, и доходы от транзита останутся примерно на текущем уровне (чтобы эти доходы покрывали полные затраты оператора, иначе сейчас нужно определять расходы на обесценение), то тогда сумма иска снизится примерно до такого уровня (даже меньше 2 млрд долларов)”, — написал Витренко в Facebook.

“Как запасной вариант мы предлагаем рассматривать не продолжение текущего транзитного контракта, как это предлагает “Газпром”, а заключение нового контракта между “Нафтогазом” и “Газпромом” на так называемые операции “своп”. Это позволит завершить анбандлинг и заключать контракты в соответствии с европейским и украинским законодательством”, — уточнил Витренко.

Все это прекрасно, но недавно президент РФ Владимир Путин заявил, что многомиллиардные иски к “Газпрому” сводят на нет все усилия договориться с “Нафтогазом”. “Продолжение задействования арбитража, выдвижение каких-то претензий в арбитраже делают невозможным достижение каких-либо договоренностей. Об этом говорил президент Путин, выступая на пресс-конференции в Будапеште”, — рассказал пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.

Путин на пресс-конференции после встречи с премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном назвал абсурдными предъявляемые “Газпрому” в арбитраже Стокгольма претензии, заявив, что надо от этого абсурда избавиться, обнулить все требования с обеих сторон.

Щоб згадати іншого користувача в коментарі, введіть знак @

Згадати можна тих, на кого Ви підписані або тих, хто брав участь у дискусії


Щоб згадати цінний папір в коментарі, введіть його тікер після знака ^

Останні коментарі у блогах

Silver Surfer

Уже 10 років наші керуючі успішно ведуть портфель трендової стратеніі SilverSurfer по російському ринку акцій.

Правила поведінки в блогах та обмеження відповідальності

Мета соціальної мережі TRADERNET - спілкування і дискусії на тему фінансових ринків і економіки в широкому її спектрі. Участь у спілкуванні може приймати будь-який бажаючий, що дотримується цих правил.

ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ САЙТУ TRADERNET

1. Реєстрація

1.1 Факт вашої реєстрації означає, що ви згодні дотримуватися справжні правила.

1.2 Нік (ім'я профілю) вибирається індивідуально самим користувачем, намагайтеся уникати ніків, що збігаються з вже раніше існуючими.

1.3 Аватара - це невелике зображення, показуване у ваших повідомленнях і блогах. Вибирається користувачем самостійно. Аватарку можна змінювати в залежності від бажання і настрою, але при його частій зміні є ризик «загубитися», так як співрозмовники до вашої віртуальної особи звикають.

1.4 Категорично забороняється використовувати в імені, ніку, аватарі, грубі або нецензурні вирази, вміст у будь-яких проявах розпусту, насильство, рекламний текст або політичну спрямованість.

1.5 Всі матеріали, що поміщаються на даному сайті (включаючи всі повідомлення Користувача), відображають виключно думки їх авторів, адміністрація сайту не дає жодних гарантій, виражених явно чи ті,які маються на увазі, що вони повні, корисні і правдиві. Ви можете їх використовувати тільки на свій страх і ризик. Адміністрація Сайту не несе жодної відповідальності за прямий або непрямий збиток, заподіяний Вам в результаті використання (або невикористання) цих матеріалів, упущену вигоду, втрату інформації та інше. Адміністрація даного Сайту також не несе жодної відповідальності за зміст рекламних матеріалів, розміщених на сторінках Сайту, а також матеріалів, на які можуть вказувати посилання з матеріалів, розміщених в Форумі.

2. Спілкування в блогах

2.1 Кожен користувач має право вести свій блог.

2.2 Кожен користувач має право залишати коментарі до будь-якого посту в спільноті.

2.3 Автор блогу повинен прагнути до того, щоб його запис була не тільки цікавою спільноті, але й ексклюзивний для рунета.

2.4 Використання тегів, при публікації посту, вітається. Це дозволить збільшити число ваших передплатників і читаність блогу.

3. Забороняється на ресурсі

3.1 Неприпустимо використання на ресурсі мату, грубих висловів, образ, образи національних або релігійних почуттів, реклама в будь-якому її прояві. Для з'ясування особистих стосунків існують Приватні повідомлення.

3.2 Заборонено публічно вести суперечки і сварки, а також цитувати особисту переписку з адміністрацією сайту і модераторами. Для вирішення спірних питань досить написати Приватне повідомлення модератору!

3.3 Надмірність граматичних помилок є підставою для видалення вашого посту із загальної стрічки.

3.4 Порушення правил караються БАНом на 7 днів. Наступні порушення можуть змусити адміністрацію продовжити цей термін до нескінченності.

4. Адміністрація ресурсу

4.1 Адміністрація пропонує будувати відносини між самими користувачами та користувачами і адміністрацією на дружній і поважній основі. Здорове почуття гумору вітається.

4.2 Адміністрація готова розглянути будь-які пропозиції щодо поліпшення роботи ресурсу. Свої ідеї публікуйте в загальній стрічці з тегом «Інновація».

4.3 Адміністрація сайту залишає за собою виключне право в деяких ситуаціях, діяти на благо ресурсу, не керуючись встановленими Правилами.

5. Відносини у сфері поширення інформації:

5.1 Адміністрація сайту:

5.1.1 не здійснює обов'язкову перевірку розміщених користувачами на Сайті матеріалів.

5.1.2 не несе відповідальності за зміст матеріалів, за негативні наслідки їх використання.

5.1.3 має право видаляти будь-які публікації користувачів, що не відповідають політиці Адміністрації Сайту.

5.2 Розміщуючи матеріали на даному сайті, користувач сайту:

5.2.1 підтверджує, що володіє всіма правами, необхідними для доведення матеріалів до загального відома, зобов'язується самостійно врегулювати претензії третіх осіб, що оспорюють наявність у користувача таких прав.

5.2.2 несе повну відповідальність за відповідність чинному законодавству розміщуваних матеріалів.

5.2.3 зобов'язується відшкодувати будь-який збиток, що виник у TRADERNET, внаслідок порушень Користувачем законодавства або прав третіх осіб.

5.2.4 надає Адміністрації сайту і його партнерам безкоштовне, постійне, безвідкличне, невиключне право (невиключну ліцензію) на території всіх країн світу на весь термін охорони авторського права, передбачений місцевим законодавством, щодо таких матеріалів, в тому числі використовувати ці матеріали, розміщувати їх, зберігати, відтворювати, публікувати їх, відкрито відтворювати, відображати, а також поширювати перераховані права.

5.2.5 на вимогу Адміністрації сайту зобов'язується надати копії своїх документів які посвідчують особу.