Підписатися arrow_upward

Vlad

Дивиденды «Роснефти» и «Газпрома» исчезли из бюджета


Около четверти суммы дивидендов, которые государство летом 2019 года должно было получить будучи контролирующим акционером «Газпрома» и «Роснефти», не дошли до федерального бюджета.

Из 209 млрд рублей выплат по пакетам акций в крупнейшей нефтяной и крупнейшей газовой компании страны, 51 млрд останутся на счетах «Роснефтегаза» - непубличной компании, которая 13 лет копит на счетах углеводородные доходы государства, не отчитываясь о том, на что и как они тратятся.

Скрывающийся в тени фонд, которому принадлежит контрольный пакет «Роснефти» (50% + 1 акция), а также 10,97% акций «Газпрома» в июне и августе получил 103,16 млрд рублей в виде дивидендов от этих двух компаний.

«Газпром» заплатил акционерам 393 млрд рублей, из которых 43,11 млрд - «Роснефтегазу»; «Роснефть» - 120,1 млрд и 60,05 млрд соответственно.

Сам «Роснефтегаз» перечислит в бюджет лишь половину полученной суммы - «ориентировочно около 51,4 млрд рублей», следует из материалов Счетной палаты к отчету об исполнении бюджета («Приложение 2. Информация о факторах, повлиявших на поступление в январе - сентябре 2019 года доходов в федеральный бюджет»).

Точная сумма пока не определена. «Проводится работа по подготовке директив по выплате промежуточных дивидендов по результатам первого полугодия 2019 года», - констатирует СП.

Ставший теневой «кубышкой» Кремля, «Роснефтегаз» из года в год вклинивается в поток дивидендов, забирая себе их львиную часть. В прошлом году компания получила 148 млрд рублей, однако в бюджет отдала лишь 65 млрд.

На начало года общий объем этой нераспределенной прибыли достиг 505 млрд рублей. Это средства, которые «Роснефтегаз» получил как собственник госкорпораций, но до бюджета так и не довел.

Из них лишь 21 млрд рублей осталось в наличной форме на счетах. Чуть больше половины было вложено в «краткосрочные финансовые активы». Судьба оставшихся 200 млрд покрыта тайной.

В 2015 году «Роснефтегаз» стал непубличным акционерным обществом и не раскрывает отчетность, несмотря на то, что владеет ключевыми активами государства в энергетике.

«Роснефтегаз» создавался как временное хранилище взятых под контроль государства акций «Роснефти» и «Газпрома». Предполагалось, что он будет ликвидирован, как только погасит многомиллиардный кредит, но вернув банкам деньги в 2006 году, продолжает существовать до сих пор.

Доступ к телу и счетам компании закрыт даже чиновникам. «Роснефтегаз» - это «черная дыра», он «живет по своим правилам», не отвечает не письма правительства, и все шлет Путину, как будто собственник - он, а не Росимущество, жаловался «Ведомостям» федеральный чиновник в 2016 году.

«Это компания с особым статусом, потому что она ничего не делает, - рассказывал ранее Bloomberg президент Фонда национальной энергетической безопасности Константин Симонов. - Объяснить, зачем нужен «Роснефтегаз», абсолютно невозможно с экономической точки зрения».

Щоб згадати іншого користувача в коментарі, введіть знак @

Згадати можна тих, на кого Ви підписані або тих, хто брав участь у дискусії


Щоб згадати цінний папір в коментарі, введіть його тікер після знака ^

Останні коментарі у блогах

Silver Surfer

Уже 10 років наші керуючі успішно ведуть портфель трендової стратеніі SilverSurfer по російському ринку акцій.

Правила поведінки в блогах та обмеження відповідальності

Мета соціальної мережі TRADERNET - спілкування і дискусії на тему фінансових ринків і економіки в широкому її спектрі. Участь у спілкуванні може приймати будь-який бажаючий, що дотримується цих правил.

ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ САЙТУ TRADERNET

1. Реєстрація

1.1 Факт вашої реєстрації означає, що ви згодні дотримуватися справжні правила.

1.2 Нік (ім'я профілю) вибирається індивідуально самим користувачем, намагайтеся уникати ніків, що збігаються з вже раніше існуючими.

1.3 Аватара - це невелике зображення, показуване у ваших повідомленнях і блогах. Вибирається користувачем самостійно. Аватарку можна змінювати в залежності від бажання і настрою, але при його частій зміні є ризик «загубитися», так як співрозмовники до вашої віртуальної особи звикають.

1.4 Категорично забороняється використовувати в імені, ніку, аватарі, грубі або нецензурні вирази, вміст у будь-яких проявах розпусту, насильство, рекламний текст або політичну спрямованість.

1.5 Всі матеріали, що поміщаються на даному сайті (включаючи всі повідомлення Користувача), відображають виключно думки їх авторів, адміністрація сайту не дає жодних гарантій, виражених явно чи ті,які маються на увазі, що вони повні, корисні і правдиві. Ви можете їх використовувати тільки на свій страх і ризик. Адміністрація Сайту не несе жодної відповідальності за прямий або непрямий збиток, заподіяний Вам в результаті використання (або невикористання) цих матеріалів, упущену вигоду, втрату інформації та інше. Адміністрація даного Сайту також не несе жодної відповідальності за зміст рекламних матеріалів, розміщених на сторінках Сайту, а також матеріалів, на які можуть вказувати посилання з матеріалів, розміщених в Форумі.

2. Спілкування в блогах

2.1 Кожен користувач має право вести свій блог.

2.2 Кожен користувач має право залишати коментарі до будь-якого посту в спільноті.

2.3 Автор блогу повинен прагнути до того, щоб його запис була не тільки цікавою спільноті, але й ексклюзивний для рунета.

2.4 Використання тегів, при публікації посту, вітається. Це дозволить збільшити число ваших передплатників і читаність блогу.

3. Забороняється на ресурсі

3.1 Неприпустимо використання на ресурсі мату, грубих висловів, образ, образи національних або релігійних почуттів, реклама в будь-якому її прояві. Для з'ясування особистих стосунків існують Приватні повідомлення.

3.2 Заборонено публічно вести суперечки і сварки, а також цитувати особисту переписку з адміністрацією сайту і модераторами. Для вирішення спірних питань досить написати Приватне повідомлення модератору!

3.3 Надмірність граматичних помилок є підставою для видалення вашого посту із загальної стрічки.

3.4 Порушення правил караються БАНом на 7 днів. Наступні порушення можуть змусити адміністрацію продовжити цей термін до нескінченності.

4. Адміністрація ресурсу

4.1 Адміністрація пропонує будувати відносини між самими користувачами та користувачами і адміністрацією на дружній і поважній основі. Здорове почуття гумору вітається.

4.2 Адміністрація готова розглянути будь-які пропозиції щодо поліпшення роботи ресурсу. Свої ідеї публікуйте в загальній стрічці з тегом «Інновація».

4.3 Адміністрація сайту залишає за собою виключне право в деяких ситуаціях, діяти на благо ресурсу, не керуючись встановленими Правилами.

5. Відносини у сфері поширення інформації:

5.1 Адміністрація сайту:

5.1.1 не здійснює обов'язкову перевірку розміщених користувачами на Сайті матеріалів.

5.1.2 не несе відповідальності за зміст матеріалів, за негативні наслідки їх використання.

5.1.3 має право видаляти будь-які публікації користувачів, що не відповідають політиці Адміністрації Сайту.

5.2 Розміщуючи матеріали на даному сайті, користувач сайту:

5.2.1 підтверджує, що володіє всіма правами, необхідними для доведення матеріалів до загального відома, зобов'язується самостійно врегулювати претензії третіх осіб, що оспорюють наявність у користувача таких прав.

5.2.2 несе повну відповідальність за відповідність чинному законодавству розміщуваних матеріалів.

5.2.3 зобов'язується відшкодувати будь-який збиток, що виник у TRADERNET, внаслідок порушень Користувачем законодавства або прав третіх осіб.

5.2.4 надає Адміністрації сайту і його партнерам безкоштовне, постійне, безвідкличне, невиключне право (невиключну ліцензію) на території всіх країн світу на весь термін охорони авторського права, передбачений місцевим законодавством, щодо таких матеріалів, в тому числі використовувати ці матеріали, розміщувати їх, зберігати, відтворювати, публікувати їх, відкрито відтворювати, відображати, а також поширювати перераховані права.

5.2.5 на вимогу Адміністрації сайту зобов'язується надати копії своїх документів які посвідчують особу.